Dan astme 7. svibnja 2024.

GINA WAD 2024 Social Image 768x384

Ovogodišnji slogan Dana astme naglasak stavlja na važnost edukacije i informiranja pacijenata i cjelokupne zajednice.

Svjetski Dan astme 7. svibnja 2024. Dječja bolnica Srebrnjak obilježava prigodnim edukacijskim i animacijskim programom.

Srebrnjak LOGOSTRUČNA PREDAVANJA (predavaonica Plavi salon, od 12:00 sati)

• Zašto je važno mjerenje FeNO-a u djece s astmom? (Andrija Miculinić, dr.med., spec. pedijatrije)
  • Vitamin D u astmi (prof.dr.sc. Mirjana Turkalj, dr.med., subspec. alerg. i klin. imunologije)
  • Uloga okoliša u razvoju astme (dr.sc. Ivana Banić, mag.mol.biologije)

RADIONICE (dvorište Bolnice, od 09:00 sati)

• Vježbe disanja, primjena pomagala i mjerenje PEFR-a u djece s astmom (fizioterapeuti)
  • Važnost zdrave prehrane u djece s astmom, mjerenje na Tanita uređaju (nutricionisti)
  • Kontrola okoliša – upute i savjeti (medicinske sestre)
  • Imate li pitanja? (liječnici odgovaraju na pitanja pacijenata/roditelja)

ANIMACIJSKI PROGRAM (dvorište Bolnice, od 10:00 sati)

• Maskote
  • Crveni nosovi

STRUČNA PREDAVANJA U ŠKOLAMA ZA MEDICINSKE SESTRE
Sveučilišne magistre sestrinstva Tanja Ćosić i Katarina Bogović budućim će kolegicama i kolegama u Školi za medicinske sestre Vinogradska i Školi za medicinske sestre Vrapče održati predavanje na temu važnosti edukacije pacijenata putem Astma škole.

Draga djeco i poštovani roditelji, pridružite nam se!

Nalazite se ovdje: Naslovnica Psihološka ambulanta Novosti Dan astme 7. svibnja 2024.