12. – 15 . listopada 2023. ROVINJ – Hotel Lone/Eden

Dječja bolnica Srebrnjak i ove je godine aktivno sudjelovala na zajedničkom 15. kongresu Hrvatskog pedijatrijskog društva Hrvatskog liječničkog zbora i 14. kongresu Pedijatrijskog društva Hrvatske udruge medicinskih sestara.

Dva su liječnika pedijatra Dječje bolnice Srebrnjak održala usmena priopćenja (prof.dr.sc. Nina Barišić,  dr.med. i prof.dr.sc. Dorian Tješić Drinković, dr.med.) te četiri medicinske sestre (Jelica Marković, bacc.med.techn., Darija Sudić, univ.mag.med.techn., Katarina Bogović, univ.mag.med.techn., Tanja Ćosić, univ.mag.med.techn.) E poster prezentirali su liječnici: Rebeka Barešić,dr.med., prim. Matilda Kovač Šižgorić, dr.med., Dora Dujmović, dr.med., Stella Uremović, dr.med., doc.prim.dr.sc. Helena Munivrana Škvorc,dr.med.,  Mladen Viljevac, dr.med., Jerko Vokić, dr.med., dr.sc. Željka Vlašić Lončarić, dr.med., te medicinske sestre Ivana Leljak, bacc.med.techn. i Jelena Franjčić, bacc.med.techn.

kongres u Rovinjukongres u RovinjuRTG snimanje3

Posebno smo ponosni na naše nagrađene medicinske sestre. Na uvodnom dijelu Kongresa prikazani su nagrađeni znanstveni radovi gdje je magistra sestrinstva, Marija Igrec prezentirala svoj nagrađeni stručni rad na temu „Zadovoljstvo roditelja organizacijom dječje otorinolaringološke jednodnevne kirurgije u Dječjoj bolnici Srebrnjak” objavljen u  Sestrinskom glasniku: SG/NJ 2023;28;8-13 DOI: 10.11608/sgnj.28.1.5„. U izboru najboljeg sestrinskog  e postera Kongresa izabran je e poster  „Zbrinjavanje dojenčeta s Noonan sindromom” prvostupnice sestrinstva Ivane Leljak.

Na kongresu je bilo ukupno 830 sudionika na 6 aktivnih dvorana sa 250 poster prezentacija i 78 kratkih usmenih priopćenja. U organizacijskom odboru sestrinskog kongresa sudjelovale su Sanja Buhin Čmarec, univ.mag.med.techn. i Elizabeta Kralj Kovačić, univ.mag.med.techn. te u znanstvenom odboru također Elizabeta Kralj Kovačić, univ.mag.med.techn.

kongres u RovinjuUZV snimanje2

Kako bi u vremenima koja su pred nama mogli što bolje i primjerenije reagirati, važno je biti u korak s najnovijim istraživanjima i razmjeni iskustava. Za uspješan rad medicinskog osoblja ključna je sinergija u cilju postizanja najveće moguće dobrobiti za pacijenta. Upravo vrijeme koje provodimo na edukaciji donose nam nova znanja i veću timsku povezanost.

Odgovornost svih zdravstvenih djelatnika može se opisati kao nikad veća,  te su kontinuitet i suradnja nužni u svim segmentima pružanja skrbi za naše male pacijente.

Zahvaljujemo na suradnji i osiguranju smještajnih kapaciteta našim poslovnim suradnicima Specijalne bolnice Martin Horvat u Rovinju te Upravi Dječje bolnice Srebrnjak koja  nam je svima omogućila sudjelovanje te da prikažemo svoj rad drugim sudionicima Kongresa.

Znanje bez akcije je beskorisno, a akcija bez znanja je opasna.  (Confucius)

Nalazite se ovdje: Naslovnica Služba za tehničke poslove, sigurnost i zaštitu Novosti 15. kongres Hrvatskog pedijatrijskog društva HLZ-a i 14. kongres Pedijatrijskog društva HUMS-a