Novosti
Dječja bolnica Srebrnjak na 15. međunarodnom kongresu HUMS-a „Sestrinstvo bez granica“
- 22 Lip
Na 15. međunarodnom kongresu Hrvatske udruge medicinskih sestara „Sestrinstvo bez granica", koji se ove godine održao u Opatiji od 11. do 14. lipnja 2026. pod temom „Od odlaska do ostanka", sudjelovalo je šest medicinskih sestara iz Dječje bolnice Srebrnjak.
Bolnica je bila predstavljena s ukupno četiri stručna predavanja i dvama posterima, čime je još jednom potvrđena visoka razina stručnosti i aktivnog doprinosa razvoju sestrinske prakse u pedijatriji.
Predavanja i posteri naših medicinskih sestara
- Elizabeta Kralj Kovačić, univ.mag.med.techn. Task shifting – utjecaj na kvalitetu i ishode sestrinske skrbi, Teorije kulture različitosti i univerzalnosti u pedijatrijskoj sestrinskoj skrbi
- Anita Planinić, mag.med.techn. Uloga prisutne komunikacije u prevenciji konflikata u sestrinskoj praksi
- Jelena Franjčić, univ.mag.med.techn. Tuberkuloza se vratila, je li sestrinska skrb spremna?
- Lea Martinek, bacc.med.techn. Koraci u tranziciji: priprema kronično bolesne djece za prelazak u adultni sustav
- Katarina Križan Novoselec, bacc.med.techn. Moć bioloških lijekova u dječjoj dobi
Sudjelovanje naših medicinskih sestara na ovom važnom stručnom skupu potvrđuje kontinuiranu predanost Dječje bolnice Srebrnjak razvoju znanja, unaprjeđenju sestrinske prakse i jačanju profesionalnih standarda u skrbi za djecu.

















