Svjetski dan sigurnosti pacijenata, 17.09.2022.

SVJETSKI DAN SIGURNOSTI PACIJENTA 2022 ver2

Svjetska zdravstvena organizacija (SZO), pridaje globalni značaj o sigurnosti pacijenata, s ciljem povećati javnu svijest i sveobuhvatno razumijevanje, te raditi na globalnoj solidarnosti država članica SZO kako bi se povedala sigurnost pacijenata.

Ovogodišnja kampanja Svjetskog dana sigurnosti pacijenata 2022.: „Sigurnost lijekova – znati, provjeriti, pitati“

ima za cilj:

• Podizanje svijesti o fatalnim posljedicama za pacijenta uslijed pogreški vezanih uz primjenu lijekova
  • Naglasak na svakodnevnom radu sukladno smjernicama o sigurnoj primjeni lijekova
  • Smanjiti pogreške u primjeni lijekova
  • Osvijestiti pacijente i njihove obitelji da se aktivno uključe u kampanju sigurne primjene lijekova

U povodu obilježavanja tog dana, SZO organizira niz webinara i aktivnosti o sigurnosti lijekova, te brojna rješenja za sigurnost lijekova i tehničke proizvode u 2022. godini. Također, poznate svjetske arhitektonske znamenitosti (Kip slobode -New York, Eifellov toranj - Pariz, London bridge, Rimski koloseum itd.), 17.rujna biti će osvjetljene narančastom bojom u znak podrške kampanji o sigurnosti pacijenata.

*Dodatne informacije dostupne su na: World PatientSafety Day 2022 campaignpage

Nalazite se ovdje: Naslovnica Novosti Svjetski dan sigurnosti pacijenata, 17.09.2022.