Bolnica prijatelj djece

Za osmijeh djeteta u bolniciVeć gotovo cijelo jedno desetljeće traje akcija " ZA OSMIJEH DJETETA U BOLNICI " pod pokroviteljstvom UNICEF-a, a istu provode:

1Savez društava Naša djeca Hrvatske

2Hrvatsko društvo za socijalnu i preventivnu pedijatriju

3Hrvatska udruga medicinskih sestara, pedijatrijska sekcija, s ciljem poboljšanja uvjeta za boravak djece u bolnici

Proklamirani program akcije je:

1. Izrada i objava godišnjeg plana o sudjelovanju u akciji
  2. Prihvat djeteta u bolnicu samo kad je to za dijete najbolje rješenje
  3. Maksimalno smanjenje boravka djeteta u bolnici
  4. Holistički pristup bolesnom djetetu
  5. Sestrinska skrb o bolesnom djetetu - dopunska edukacija medicinskih sestara
  6. Primjena suvremenih medicinskih standarda za boravak djeteta u bolnici
  7. Pristup svakom djetetu kao pojedincu s njegovim vlastitim potrebama
  8. Omogućiti svakodnevni posjet roditelja bolesnom djetetu
  9. Sudjelovanje roditelja u njezi i liječenju djeteta
  10. Pedagoški i kulturno-zabavni sadržaji za djecu u bolnici
  11. Igra i aktivnosti koje sama djeca odabiru i u njima sudjeluju
  12. Oplemenjivanje i funkcionalnost bolničkog ambijenta

Provodeći sve točke programa u život bolnica je postala PRVA BOLNICA u Hrvatskoj s prestižnim naslovom BOLNICA PRIJATELJ DJECE.

Ostvarena je suradnja sa mnogo institucija i pojedinaca koji su uključeni u ovu akciju a svi su na svoj način pomogli provedbi ove akcije na čemu im od srca hvala.

Nabrojani su samo neki uz ispriku većini koji nisu spomenuti jer bi spisak bio predugačak:

Dječija bolnica Srebrnjak ima: dnevnu bolnicu, polikliniku, astma telefon za 24-h komunikaciju s oboljelima, astma kamp i druga događanja u prirodi, školu u bolnici, stalne animatore, TV i video u svakoj sobi, apartmane za roditelj i dijete, ljubazno osoblje, bezbolne pretrage i "osmijeh" na licu

Nalazite se ovdje: Naslovnica DB Srebrnjak Bolnica prijatelj djece